(Видео) Анѓушев и Бектеши: Секое домаќинство или компанија да стане и производител на електрична енергија


5 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев и министерот за економија Крешник Бектеши, учествуваа на јавната расправа, на која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обврската за упис во регистарот на електроцентрали во Агенцијата за енергетика за сите производители на електрична енергија од фотоволтаици и одредувањето на ...
| | веќе видена | слични

Расправа на која беа презентирани предлог текстовите на правилникот за обновливи извори на енергија и уредбата за мерките за поддршка на производството на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши и Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев денеска учествуваа на јавната расправа за Правилникот за обновливи ...
| | веќе видена | слични

Домаќинствата, малите и микро фирми кои ќе произведуваат електрична енергија од сонце или ветер ќе можат да го продаваат вишокот на струја на дистрибутерот на ...
| | веќе видена | слични

Посетителите ќе можат да го видат посебниот инфо камион на „Ваилант“, во кој ќе бидат претставени најактуелните производи, како и современите технолошки ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според одредени и неофицијални информации, поранешниот премиер Никола Груевски политичкиот азил во Република Унгарија ќе го бара врз основа на документот ...
сите 226 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 228 | | | веќе видена

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Анѓушев и Бектеши: Секое домаќинство или компанија да стане и производител на електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: