Мотор на авион експлодирал среде лет во Филаделфија


2 копии
2 копии
3 копии

Непослушниот патник во авионот добил неколку електрошокови од полицајците затоа што претходно малтретирал девојка, а кон нејзиниот дечко упатувал расистички ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бизарна несреќа се случила во авион на компанијата „Ер Индија”, пренесоа светските медиуми. Според информациите, непосредно по полетувањето од Њу Делхи, ...
| | веќе видена | слични

Несреќа се случила во авион на Ер Индија. Тројца патници се повредени откако Боинг 787 Дрималјнер непосредно по полетувањето од Делхи влетал на турбуленции. ...
| | веќе видена | слични

Безбедноста на воздушниот сообраќај не е поврзана само со техничките стандарди, туку исто таае поврзана и со против-терористичката безбедност, подготвеноста на ...
| | веќе видена | слични

Правилата за однесување во итни случаи служат за да ги спасат животите на патниците и екипажот при било каква несреќа, како што тоа неодамна беше случај со ...
| | веќе видена | слични

Денес се случи нов инцидент во американскиот воздушен простор - мотор на авион на авиокомпанијата „Делта“ се запали после полетувањето кон Лондон. Авионот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов инцидент се случи во американскиот воздушен простор кога мотор на авион се запали среде летот кон Лондон. Авион на американската авиокомпанија Делта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судот во понеделник ќе прави нов обид да му го достави решението на поранешниот премиер Никола Груевски за издржување на затворската казна од две години за ...
сите 412 | | | веќе видена

Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Костадин Богданов, неодамна разрешен од позицијата член на Извршниот комитет на партијата, во гостувањето во емисијата „ 360 степени “ на ...
сите 174 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски бара и очекува кривичниот совет внимателно да ги согледа сите факти и аргументи наведени во жалбата на пратеникот ...
сите 98 | | | веќе видена

Во атарот на селото Негорци, во близина на Невропсихијатриската болница, ќе се гради стационар за бездомни животни во општина Гевгелија, е договорено денеска ...
сите 75 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор добија петте лица осоминичени во случајот на СЈО „Империја“, Јордан Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска и Тодор ...
сите 200 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 51 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена

Собранието го отфрли барањето за расправа за законот за амнестија за осудените за настаните од 27 април. Парламентарното мнозинство не го прифати барањето на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мотор на авион експлодирал среде лет во Филаделфија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: