Може да се обнови барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошковски


2 копии

Кога грчкиот Врховен суд одлучи да не ги екстрадира бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски, затоа што еднаш биле помилувани, судиите во Атина пред себе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со 26 телефонски разговори и 57 смс пораки, Специјалното обвинителство во судница денеска го докажуваше незаконското уривање на објектот Космос. Доказите беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Основниот суд Скопје 1 денеска се слушаа бомби за предметот на СЈО „ТНТ“ за уривањето на комплексот Космос на бизнисменот Фијат Цаноски во 2011 година. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред судот во предметот ТНТ беа извадени и 56 СМС-пораки разменети меѓу Никола Груевски, Миле Јанакиески, една меѓу Силвана Бонева и Груевски, пораки што Фијат ...
| | веќе видена | слични

„НГ: Добро излезе. Значи, не да е посран, му тече и низ панталони. МЈ: Добро е што знае дека, дека не смее да се зафркава. НГ: Не смее и не може како сирење да ...
| | веќе видена | слични

Доказната постапка за уривањето на милионскиот комплекс „Космос“ на Фијат Цаноски во изградба затоа што во 2010 година ја напуштил коалицијата со Никола ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во прислушуваните материјали за случајот ТНТ, кои денеска се слушаат во кривичниот суд, има и разговор меѓу ексминистерот за транапорт и врски, Миле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното издание на Click Plus не даде одговор на прашањето што доколку референдумот биде успешен, односно дали ...
сите 335 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 87 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Може да се обнови барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: