Се гласа за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, ОВА Е ИЗЛЕЗЕНОСТА ДО 10 часот


22 копии

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар.Според заклучениот избирачки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска се одржува првиот круг од претседателските избори, а право на глас имаат 1.808.131 избирач. За победа во првиот круг е потребно мнозинство гласови од ...
| | веќе видена | слични
14 копии

На 3.480 избирачки места во Републикава и на 32 во странство на шестите претседателски и предвремените локални избори за градоначалник на Охрид, Дебар и Ново ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во Република Северна Македонија денеска се одржува првиот круг од шестите претседателски избори. Во претседателската трка се кандидатот на СДСМ и коалицијата ...
| | веќе видена | слични
14 копии
13 копии

ДИК и набљудувачките тимови потврдија дека сите избирачки места се отворени на време и дека гласањето тече без никакви проблеми Граѓаните денеска на шестите ...
| | веќе видена | слични

Денеска се одржува првиот круг од претседателски избори, граѓаните гласаат на шестите претседателски избори и бираат меѓу тројца кандидати. Победникот ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 445 | | | веќе видена

Турција на почетокот на мај целосно прекина да увезува иранска нафта, за да ги почитува американските санкции, иако не ги одобрува, изјави турски официјален ...
сите 166 | | | веќе видена

Именувањето на новиот директор на Агенцијата за разузнавање, најавата за анализа на надворешната политика и за деблокада на процедурата за агремани за ...
сите 266 | | | веќе видена

Скандалот „Ибица“ доведе до падот на австриската влада, но истовремено, и до подем на познатиот музички хит од 1999 година, „We’re Going to Ibiza“ од групата ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се гласа за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, ОВА Е ИЗЛЕЗЕНОСТА ДО 10 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: