Што откриваат шесте 11-то октомвриски плотуни на СЈО?

Во истрагата под кодно име „Пациент“, една од шесте што ги објави денеска Специјалното јавно обвинителство, постои основано сомнение за злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите отвори шест нови истраги. ...
| | веќе видена | слични

Во случајот кој вчера го објави СЈО, во 2011 година, осомничениот Жарко Луковски како главен извршен директор на Т-мобиле Македонија ја искористил положбата и ...
| | веќе видена | слични

„ Новите шест истраги на СЈО се само продолжување на политичкиот прогон кон сегашни и поранешни високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, а во контекст на слабеење на ...
| | веќе видена | слични

Очекувам што е можно побрза и поефикана истрага, со цел да се утврди вистината дека ниту сум влијаел, ниту сум можел да влијаам, а ниту сум можел да бидам ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите ја известува јавноста дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Паниката на ВМРО-ДПМНЕ кулминира, стравот од правдата и одговороност за сите што го прекришиле законот е се поголем. Стоилковски ја утнал адресата, вистинското ...
сите 342 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што откриваат шесте 11-то октомвриски плотуни на СЈО?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: