Што откриваат шесте 11-то октомвриски плотуни на СЈО?

2 копии

Во истрагата под кодно име „Пациент“, една од шесте што ги објави денеска Специјалното јавно обвинителство, постои основано сомнение за злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите отвори шест нови истраги. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во случајот кој вчера го објави СЈО, во 2011 година, осомничениот Жарко Луковски како главен извршен директор на Т-мобиле Македонија ја искористил положбата и ...
| | веќе видена | слични

Жарко Луковски беше директор на Т-Мобиле Македонија, а неговото име се споменуваше често додека ВМРО-ДПМНЕ беше на власт. Го поврзуваа со оф шор фирми, но ...
| | веќе видена | слични

„ Новите шест истраги на СЈО се само продолжување на политичкиот прогон кон сегашни и поранешни високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, а во контекст на слабеење на ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите ја известува јавноста дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, денеска преку социјалната мрежа „Твитер“ја повика опозицијата да се однесува државнички и да го поддржи договорот од ...
сите 679 | | | веќе видена

По информацијата објавена во дел од медиумите дека зградата кај Мајчин дом во Аеродром нема да продолжи да се гради, 1Тв го контактираше инвеститорот Фатмир ...
сите 134 | | | веќе видена

Убедливиот, а воедно и прв пораз на Македонија во Лига на нации не треба и не смее да ги потишти играчите и да ја уништува атмосферата во репрезентативниот ...
сите 161 | | | веќе видена

Меган Маркл се грижи добро за својот сопруг, а тоа најдобро го покажа на еден настан во Австралија. Додека принцот Хари држеше говор, почна да врне дожд и кога ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што откриваат шесте 11-то октомвриски плотуни на СЈО?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: