ЕДНО ВОЗЕЊЕ ОД СЕПТЕМВРИ: Автобускиот билет ќе биде електронски хартиен со вграден чип, цената и местото за набавка се уште непознати

Од сепември граѓаните, но и туристите ќе може да се снабдат со автобуски билет за едно возење. Цената за овој билет се уште не е одредена и за ова се чека ...
| | веќе видена | слични

Мирјана Најчевска на својот фејсбук профил ги коментира последните случувања со дивоградбата во Охрид која никна до најстарото дрво во земјава Чинарот, но и ...
| | веќе видена | слични

На влезната врата од станот ѕвони ѕвончето. Пресна домаќинка прашува однатре: – Кој е? – Добар ден. Службеник од водовод, треба да го прочитам водомерот. – ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 15 јули одлучуваме дали ќе одиме напред или ќе се враќаме назад! Одлучуваме дали ќе продолжат да растат платите или ќе се полнат џебовите на луѓето на ...
сите 324 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕДНО ВОЗЕЊЕ ОД СЕПТЕМВРИ: Автобускиот билет ќе биде електронски хартиен со вграден чип, цената и местото за набавка се уште непознати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: