Виц: Дупнати кондоми

Мажот изнервиран ѝ вели на сопругата: Жено, оние два дупнати кондоми по цел ден киснат на лаптопите! А жената му вели: А бе не ги викај така децата, си имаат ...
| | веќе видена | слични

Наставничката го кара малиот Трпе:- Трпе, не е убаво да се тепаш, треба да научиш да даваш и да земаш! – Така и правам наставничке, им давам боксови на децата ...
| | веќе видена | слични

Се враќа Македонец печалбар во својот роден крај, па меѓу другото, оди и на забар. Седнува таму на столот, ја отвора устата, а забарот гледа – сите заби ...
| | веќе видена | слични

Двајца пријатели, едниот Македонец, другиот Грк, се сретнале на некој саем во Индија. Гркот сиот радосен што го гледа пријателот по подолго време и тоа на ...
| | веќе видена | слични

Трпе го тепа синот, го криши од ќотек, од страна пука сеир комшијата ама од љубопитност му вика: – Добро бе Трпе зошто толку го тепаш? – Абе утре ги земаат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 278 | | | веќе видена

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 90 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Виц: Дупнати кондоми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: