Што ви е потребно кога ќе дојде инспекција

Минимум документи потребни за пред инспекциските органи. 1. ТЕКОВНА СОСТОЈБА ОД ЦЕНТРАЛЕН РЕГИСТАР НА РМ – КОПИЈА 2. М1/М2 3. ДОГОВОР ЗА ВРАБОТУВАЊЕ 4. МАТИЧНА КНИГА НА ВРАБОТЕНИ 5. КНИГА ЗА ЕВИДЕНЦИЈА НА РАБОТНО ВРЕМЕ 6. РЕШЕНИЈА ЗА ГОДИШЕН ОДМОР +К15 7. ПОЕДИНЕЧНИ СМЕТКИ ЗА ПЛАТА 8. РАБОТНО ВРЕМЕ ЗАВЕРЕНО ВО ЦЕНТРАЛЕН РЕГИСТАР НА РМ 9. ДОПОЛНИТЕЛНИ БАРАЊА ОД ТРУДОВА ИНСПЕКЦИЈА 10. ЛЕКАРСКИ УВЕРЕНИЈА ЗА ВРАБОТЕНИТЕ (СЕ ОБНОВУВААТ НА 24 МЕСЕЦИ) 11. ПП-АПАРАТ И НАЛЕПНИЦА 12. ПРВА ПОМОШ 13. ЕЛАБОРАТ ЗА ЗДРАВЈЕ И ЗАШТИТА ПРИ РАБОТА ЗА ФИСКАЛНА КАСА – ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА 14. КДФИ – КНИГА НА ДНЕВНИ ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАИ 15. ИСК – ИТНА СМЕТКОВОДСТВЕНА КНИГА (ЗАВЕРЕНА ВО УЈП) 16. НАЛЕПНИЦА ОД УЈП 17. РЕШЕНИЕ ЗА КАТЕГОРИЗАЦИЈА 18. ДОГОВОР СО ММИ 19. ДОГОВОР СО ЗАМП
| | веќе видена | слични

Останато

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

Сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ чиј автобус во средата попладне излета од патот кај село Ласкарци и во смрт однесе 14 животи без проблем можел сам да ...
сите 323 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ви е потребно кога ќе дојде инспекција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: