Струга: ЈП „Комунално“ темелно ја исчисти струшката чаршија

Екипите на ЈП „Комунално“-Струга информираат дека во раните утрински часови извршија акција за комплетно чистење на чаршијата со миење со шмрк и метење. Акцијата започна во 03.00 часот после полноќ и траеше до 06.00 утрово. Извор и фото: ЈП Комунално- Струга >StrugaOnline
| | веќе видена | слични

На оваа тема, во редакцијата на Strugaonline пристигна реакција на револтиран граѓанин во која се вели: Ова е опасно решение, пред пешачкиот премин, на пешачка патека вакви препреки……Тука поминуваат деца,луѓе слабовидни, постари лица мала невнимателност и ќе се најдат пред нечија хауба. Струга: Strugaonline
| | веќе видена | слични

Јавното комунално претпријатие од Струга постави бетонски столпчиња на тротоарите во централното градско подрачје.Целта, како што информираат од претпријатието, е да се спречи качувањето возила на пешачките патеки и да се зголеми безбедноста на минувачите.Несовесни возачи своите автомобили ги паркираа на тротоарите и оневозможуваа движење на пешаците. Текстот Поставени бетонски столпчиња на тротоарите во Струга е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични

Еден од најперспективните македонски играчи, Марко Нелоски (22), е пред враќање на теренот по долгата рехабилитација од операцијата на коленото, заработена уште во февруари. Паузата што германските доктори ја предвидоа беше осум месеци, а опериран беше менискус и лигаменти. Договорот со Кобург не му беше продолжен и Нелоски се врати во Македонија. Неговиот матичен клуб, Струга е екипата што го враќа во своите редови и ќе му овозможи враќање на терен, минутажа и третман каков што ќе му биде потребен за комплетно враќање во игра. На терен би требало да се врати во октомври, што се поклопува со прогнозите на германските доктори. Ако се оди како што треба, тогаш до крајот на годината би требало да биде во препознатлива форма. Сигурни сме дека одново ќе биде кандидат за репрезентативниот дрес, а штом ја врати потребната форма, ќе биде огромно засилување за струшката екипа. Извор и фото: g-sport.mk
| | веќе видена | слични

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 374 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Зоран Заев, кој најави дека ќе ме тужи мене и нашата редакција, не е ништо повеќе од паничен рефлекс во момент кога станува јасно дека ...
сите 236 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струга: ЈП „Комунално“ темелно ја исчисти струшката чаршија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: