Зошто целиот свет го мрази Марк Закерберг?


2 копии

Познато е дека социјалната мрежа Facebook ги следи своите корисници на различни начини, а компанијата Mozilla одлучи да понуди заштита, па подготви екстензија ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Компанијата „Фејсбук“ објави дека ќе ги промени поставките за приватност за да им овозможи поголема контрола на потрошувачите околу нивните лични податоци на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Фејсбук најавуваат преземање на нови, додатни мерки, со кои корисниците би добиле подобра заштита на личните податоци при користење на социјалната мрежа. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 232 | | | веќе видена

Грчката опозиција ја разгледува можноста да го одложи гласањето на преспанскиот договор, пишува грчкиот весник „Катимерини“.Гласањето, како што пишува ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 251 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Опозицијата категорично бара да го види конечниот и пречистен текст на македонскиот устав со се вметнатите измени, власта уверува дека нема ништо спорно и дека ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто целиот свет го мрази Марк Закерберг?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: