СКОПЈЕ СЕ ГУШИ: Најзагадено во Лисиче и кај Ректоратот


7 копии

Воздухот во последното деноноќие во Скопје најзагаден бил во Лисиче и кај Ректоратот. Мерните станици регистрирале највисоки концентрации во Лисиче во 21 часот ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

И во новата година Скопје е најзагаден град во Европа. Според податоци од европските мерни станици, Скопје и Тетово ја предводат листата најзагадени градови на ...
| | веќе видена | слични

Скопје ја заврши 2017 и ја почна новата година како најзагаден град во Европа. Според европските мерни станици главниот град и Тетово ја предводат листата ...
| | веќе видена | слични

Скопјани веќе втор ден дишат загаден воздух. Се врати маглата во главниот град, а со неа и отровните ПМ-10 честички. Измешани со грипот и вирозите може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мерните станици во повеќе општини во Македонија денеска и вчера регистрирале енормно загадување на воздухот. Податоци од мерните станици на социјалните мрежи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 241 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела. ...
сите 249 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за се освен за содржината на договорот. Второ дека бегаат од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека немаат ...
сите 115 | | | веќе видена

Во петок ќе имам состанок во Министерството за финансии на кој дефинитивно ќе утврдиме дали ќе има ребаланс на Буџетот или не и ако го правиме кога ќе го ...
сите 67 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 155 | | | веќе видена

Од таборот на Роналдо не го премолчеа вчерашниот избор на ФИФА за најдобар фудбалер во годината, овој пат зајадлив коментар беше постиран од инстаграм профилот ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКОПЈЕ СЕ ГУШИ: Најзагадено во Лисиче и кај Ректоратот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: