Vespa World Days 2010

Португалското гратче Фатима, од 1 - 4 јули, ќе биде домаќин на Vespa World Days 2010. Голем број на незапирливи Веспи, ќе пристигнат од сите краеви на Европа, на најголемиот собир на Веспа клубовите. Настанот е спонзориран од светскиот Веспа клуб, кој ќе го искористи овој настан да избере и претседател на клубот. Покрај четирите дена забава, веспаџиите ќе имаат можност да ги откријат националните богатства на еден од најимпресивните региони во Европа. Повеќе информации прочитајте на официјалната страна на Официјално видео за Vespa World Days 2010:
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Vespa World Days 2010

Од:
До кого (е-маил):
Порака: