Вешти измамници од лице од Охрид одзеле 5.000 денари

4 копии
2 копии

Во дневниот билтен на МВР за гостиварскиот регион регистрирани се пријави за физички напад и за кражба. Рано утрово, во 5.20 часот во Полициската станица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицискиот билтен е преполн со известувања за граѓани кои биле нападнати и претепани. Оправдано, македонските граѓани се чувствуваат несигурно и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Вчера во 11,00 во Полициското одделение Жеровјане С.З.(53) од с.Челопек пријавил дека во четвртокот околу 09,30 часот неговиот 10 годишен син додека бил на час ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вешти измамници од лице од Охрид одзеле 5.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: