„Вештачката“ интелигенција на Елон Маск


Вештачката интелигенција стана дел од нашите секојдневни животи, без разлика дали сме свесни или не. Некои велат дека животот ќе ни биде поодбар со напредокот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот човек на компанијата Tesla објави и две фотографии од продукцискиот Model 3, на кои се гледа дека дизајнот на надворешноста е речиси непроменет во однос ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

„Вештачката“ интелигенција на Елон Маск

Од:
До кого (е-маил):
Порака: