Вештачка интелигенција побага за предвидување на поплавите

На планетата има околу 7,5 милијарди луѓе. Но, тој број е огромен во споредба со бројот на поврзани уреди низ целиот свет. Според “Автономна”, компанија за ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

Седум лица се задржани на распит во врска со терористичкиот напад во Стразбур извршен во вторникот, соопшти денеска францускиот главен обвинител за борба ...
сите 243 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 140 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 354 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вештачка интелигенција побага за предвидување на поплавите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: