Утревечер промоција на „Улица Диши длабоко“на Игор Џамазов

Новата книга на Игор Џамазов, „Улица Диши длабоко“, стихови надополнети со анегдоти за секоја песна, ќе биде промовирана утревечер во ресторанот „Вип база“ ...
| | веќе видена | слични

Македонските актери Весна Бејби Петрушевска и неприкосновениот Игор Џамбазов новата година ја дочекаа во кафеана во друштво на своите пријатели. Игор и Весна ...
| | веќе видена | слични

Актерите Весна „Бејби“ Петрушевска и Игор Џамбазов заедно ја дочекаа 2018 година во кафеана. Неколку фотографии од нивното празнично дружење објави Весна, која ...
| | веќе видена | слични

Седмата книга на Игор Џамбазов, што ја отпечати издателството „Три“, е насловена „Улица диши длабоко“ и во неа се собрани стиховите за стотина песни, што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Преку блуз перформанс заедно со Гуру Харе на гитара, вчеравечер Игор Џамбазов ја промовираше својата седма книга „Улица Диши длабоко" која е сублимат на ...
| | веќе видена | слични

„Подобро да издадеш книга отколку да ја издадеш државата“, им порача на присутните Игор Џамбазов на промоција на неговата седма книга „Улица Диши длабоко“ која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Издавачкиот центар „Три“ ќе ја промовира новата книга на Игор Џамбазов, со наслов „Улица диши длабоко“. Овојпат Џамбазов објавува стихови, надополнети со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 40 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утревечер промоција на „Улица Диши длабоко“на Игор Џамазов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: