Дачиќ: „Цело раководство на Косово е во Интерпол, на потерница“

6 копии

Откако беше објавено дека уште една држава го повлекла признавањето на Косово, шефот на српската дипломатија изјави дека „целото раководство на Приштина е на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
12 копии
3 копии

Амбасадорот на Велика Британија во Косово Руаири О’Конел изјави денеска дека, и покрај тоа што косовското Министерство за надворешни работи го тврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Косово се продлабочува трговската војна со Србија. Освен воведените царински давачки за производите од Србија, сега почнува и нова кампања на социјалните ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Косовската влада соопшти дека не планира да ја повлече одлуката за воведувањето такси од 10 проценти за увоз на стока од Србија и Босна и Херцеговина. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Јоргос Псарианос соопшти дека ја напушта партијата „То Потами“(Река) поради поддршката на фракцијата за Преспанскиот договор, само неколку часа ...
сите 154 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Од оваа ноќ јужните предели на Европскиот Континент вклучувајќи го и Балканот ќе подпаднат под влијание на силниот циклон Марко кој се развива некаде над ...
сите 201 | | | веќе видена

Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална процедура, а со тоа и штетен. Ова се главните причини заради кои што ВМРО-ДПМНЕ денес поднесува ...
сите 321 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Со високи тонови, со обвинувања за изборот на новите членови поради тоа што неколку пратеници ги напуштија нивните пратенички групи, со жестоки реакции од ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дачиќ: „Цело раководство на Косово е во Интерпол, на потерница“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: