Верувања и обичаи: Ако ги правите овие работи можете сосема несвесно да привлечете несреќа

Во некои случаи од лошите духови ќе се заштитите ако со прстите направите облик на крст. Тука е пописот на некои работи кои би требало да ги избегнувате ако не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кој ќе излезе од одма па ќе се врати по нешто што заборавил тој на тој ден нема да има никаков успех. Ако пак два или три пати се врати по заборавените работи, ...
| | веќе видена | слични

Кога 13 луѓе седат зад една маса, некој од нив ќе се разболи, вели старото народно верување. Во народот се верува дека некои појави навестуваат идни настани, а ...
| | веќе видена | слични

Затоа не е паметно да ја туркате од себе поради страв од влакна,зошто за мачките велат дека се волшебни животни. На пример, ако се плашите од уроци или се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 352 | | | веќе видена

-Последна шанса ќе ни биде на 5 мај да излезе и да дадеме поддршка на овој концепт, не на Стево Пендаровски, туку на целата политичка филозофија која ...
сите 118 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 254 | | | веќе видена

Песната исто така предизвика гнев и кај локалните коалициони партнери. Во песната под насловот „Споредба – градски стаорец(животно со канализациско потекло)“, ...
сите 310 | | | веќе видена

Под влијание на силно југозападно воздушно струење веќе е започнат транспорт на прашина и на песок што значи дека и атмосферата понатаму ќе биде доста ...
сите 174 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 4 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Верувања и обичаи: Ако ги правите овие работи можете сосема несвесно да привлечете несреќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: