Венизелос: Ципрас обезбедил мнозинство за преспанскиот договор


3 копии

Еден ден по гласањето на уставните измени во Собрание, премиерот Зоран Заев денеска за прв пат го употреби новото име на државата. Во Македонија Преспанскиот ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии
3 копии
10 копии
12 копии

Поранешниот претседател на ПАСОК и поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Евангелос Венизелос смета дека грчкиот премиер ги направил неопходните ...
| | веќе видена | слични

„Одобрена ревизијата во Скопје, топката од Преспа во Атина" „Собранието на ПЈРМ го ратификуваше договорот од Преспа": „Победа на Заев: Ја помина уставната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Охрид, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во утринските и претпладневните часови по котлините со појава на ...
сите 255 | | | веќе видена

Во текот на следните денови под влијание на Руската студена воздушна маса и понатаму во Македонија ќе имаме многу ниски температури, особено во утринските ...
сите 339 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Венизелос: Ципрас обезбедил мнозинство за преспанскиот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: