Венгер носи уште еден Французин во Арсенал

Француската колонија во Арсенал наскоро може да биде проширена, тврдат британските медиуми. Според информациите, менаџерот на Арсенал Арсен Венгер планира да испрати понуда до својот сонародник Јоан Гуркуф, уште во јануарскиот преоден рок. Се очекува Гуркуф да ја пополни празнината во средниот ред на Арсенал, која пред се е поради заминувањето на Сонг. Гуркуф пред неколку недели се опорави од повреда и веќе игра во тимот на Лион, за три натпревари оствари неколку асистенции и се запиша во листата на стрелците.
| | веќе видена | слични

Француската колонија во Арсенал може наскоро повторно да се зголеми, тврди британскиот печат. Според информациите, менаџерот на "топџиите" Арсен Венгер планира понуда за својот сонародник Јохан Гуркуф уште во јануарскиот трансфер прозорец. Според експертот, токму Гуркуф ќе биде решение на некои од проблемите на Арсенал во средината на теренот и нападот. Самиот фудбалер, кој до неодамна лекуваше повреда, веќе забележа три натпревари во француското првенство со екипата на Лион, во кои успеа да постигне погодок и да направи асистенција. Клубот сепак доживува познати финансиски тешкотии, а според француските медиуми, во јануари Лион ќе треба да се раздели со двајца или тројца играчи, за да обезбеди свежи приходи.
| | веќе видена | слични

Останато

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Безбедноста во сообраќајот на патиштата претставува сериозен предизвик, односно сериозен проблем во сите современи општества. Секојдневно на улиците ширум ...
сите 102 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Ширењето невистини за македонско грчкиот договор ВМРО-ДПМНЕ треба да го замени со силна, јасна и недвосмислена поддршка за членството на ...
сите 196 | | | веќе видена

Владата нема да толкува одлуки на Уставен суд во ниту една ситуација, изјави денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање ...
сите 164 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Венгер носи уште еден Французин во Арсенал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: