Венгер го фали германско-шпанскиот тандем, а на Жиру му дава време

Aрсен Венгер е oдушeвeн кaко лeтните зaсилувaњa сe вклопилe вo стилoт на играта на Арсенал. Тоа се однесува на Казорла и Лукас Подолски, кои веќе функционираат како прав тандем, додека Оливие Жиру има мали проблеми во адаптацијата.“Осеќам дека Жиру игра под притисок и секако неопгодно е да му се даде простор за дишење. Уште не знам дали ќе игра против својот поранешен клуб во вторник , но верувам дека дојде времето да не се осврнува на притисокот туку да го игра она што најдобро го знае”, рече Венгер.
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер призна дека новото засилување на тимот Оливие Жиру е под сериозен притисок пред дуелот против неговиот поранешен тим Монпелие во Лигата на Шампионите. Лондончани платија за него 12 милиони фунти, но тој се уште не успева да постигне погодок за својот нов тим. 25-годишниот напаѓач почна како резерва во натпреварот против Саутемптон, но дури и по појавата како резерва не успеа да придонесе со ништо при победата со 6:1. "Почувствував дека се наоѓа под сериозни притисоци и нема да биде лошо да земе малку воздух. Уште не знам што ќе одлучам за натпреварот во вторник. Во саботата едноставно проценивме дека е идеален момент тој да остане на клупата". Оливие Жиру постигна 25 гола за Монпелие минатата сезона и му помогна многу на тимот во изненадувачкиот триумф на тимот во Лига 1, но не е сигурен како ќе биде примен по враќањето во Франција. "Се надевам дека ќе ме пречекаат добро, зашто постигнав доста голови и се борев во името на успехот на тимот. Мислам дека реакцијата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 138 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 302 | | | веќе видена

Огромна е посетеноста на завршинот митинг од претседателската кампања на ВМРО-ДПМНЕ, кој вечерва се одржува во Штип. Пред штипјани се обраќа кандидатката за ...
сите 291 | | | веќе видена

„Вечната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува. Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот ...
сите 138 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 326 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 172 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Венгер го фали германско-шпанскиот тандем, а на Жиру му дава време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: