BMW M4 ќе биде лесен, место брутално моќен

BMW сеуште молчи кога е во прашање појавувањето на новиот М4 . Од Минхен не сакаат да дигаат помпи, бидејќи сакаат место нив главен збор да има спортистот кој под хауба треба да пакува 450 КС. Можеби ова се должи на фактот дека публиката негодува за одлуката ознаката да се смени од М3 Coupe во М4. Сепак, публиката треба да се навикне на тоа, смета еден од менаџерите на BMW за Британија, Мат Колинс. Воедно М4 e купе! Тој во интервју за реномираниот Top Gear изјави: „Луѓето треба да се навикнат на многу промени кои се случија изминатите неколку години, како што е на пример преоѓањето од атмосферски на турбо мотори.” „Истото се однесува и на измените кои се случуваат со автомобилите кои ја носат буквата М во ознаката, а таа секогаш означува бескомпромисен спортист, без оглед дали една или друга компонента од автомобилот е сменета,” дополнува Колинс. „Главна ролја во динамиката на новиот М4 ќе имаат новите лесни материјали, а не бесцелното зголемување на моќноста,” објаснува Колинс. Според него одделот М многу ...
| | веќе видена | слични

Велшанецот Дејвид Колинс (54) е фудбалски навивач од Велс кој во септември ќе допатува во Македонија, не само за да ја бодри својата фудбалска репрезентација предводена од премиерлигашката ѕвезда Герет Бејл во квалификацискиот меч, туку и во хуманитарни цели – да донира пари!Колинс е дел од навивачката хуманитарна организација „Гол“ и заедно со уште дузина други навивачи ќе патуваат низ Европа до Скопје и ќе донираат пари и други работи за деца без родители. Колинс и навивачите ќе минат 3.200 километри и ќе минат низ десет држави за да стигнат до Македонија на дуелот на „рисовите“ со велшкиот национален тим.„Ваквите патувања овозможуваат да ве огрее сонцето додека работите нешто што е многу вредно“, рече Колинс.Инаку хуманитарната организација „Гол“ постои за да го промовира позитивниот имиџ на велшките навивачи во странство и да помага во земјите каде настапува Велс. Организацијата е формирана во 2002 година и е активна во 30 земји оттогаш.Македонија ќе го пречека Велс на 6 септември на Националната Арена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 227 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 188 | | | веќе видена

Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Во сабота (22 септември) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и ...
сите 70 | | | веќе видена

По големата победа на Вардар на гостувањето кај Монпелје во првото коло, фановите на социјалните мрежи испратија голем број критики оти МРТВ од оваа сезона ...
сите 160 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

BMW M4 ќе биде лесен, место брутално моќен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: