Поројниот дожд ја поплави салата на БК „Спартак“

12.06.2018 Пред околу осум години е реновиран кровот, но очигледно толку му е векот бидејќи по поројни дождови и невреме прокиснува и се полни со вода салата на БК „Спартак“. Така се случи и во неделата по силното невреме што го зафати Кочани и околината и кога во вода пливаат не само спортски сали туку и домови, а има и раскопани и поплавени улици во градот. Кога во понеделникот членовите на „Спартак“ отишле на редовен тренинг истиот не можеле да го реализираат, бидејќи во многу лоша и поплавена состојба ја затекле салата.
| | веќе видена | слични

За сите оние добронамерници и обични посетители фасцинирачка беше глетката на огромниот број велосипедисти, од најмали до највозрасни, за нивниот ентузијазам, упорноста и љубовта кон велосипедизмот Мирјана Мукаетова Околу илјада вљубеници во планинскиот велосипедизам и исто толку планинари минатиот викенд пристигнаа во селото Мрежичко за да бидат дел од третото издание на манифестацијата „Допри го сонцето – АЛШАР 2018“, во организација на кавадаречкото здружение „Тиквешки точакџии“. Прекрасна дружба, голем број активности, забава и награди беше заедничкиот именител на викенд-дружбата на вистинските љубители на планинскиот велосипедизам буквално од цела Македонија, за што сведочеше и трикилометарската колона од паркирани возила на пристапниот пат кон селото Мрежичко. Организаторите заедно со сите свои пријатели и спонзори беа одлични домаќини и уште еднаш ја потврдија кавадаречката гостопримливост. Централниот фестивалски ден се случи во неделата, а исто како и минатите две години почна со македонската химна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има ...
сите 282 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 116 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 10 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 47 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски присуствува на прославата за одбележување на 60 години од Машинскиот факултет во Скопје.Кога нешто трае 60 години, значи дека веќе е ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поројниот дожд ја поплави салата на БК „Спартак“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: