БиХ: Прекрасен погодок на Велкоски во триумфот на Сараево (ВИДЕО)


Крсте Велкоски продолжува со своите одлични настапи во фудбалското првенство во Босна, или поточн со својот импресивен голгетерски ритам. Сараево победи со 2:3 ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот интернационалец, Самир Фазли во финишот на оваа сезона влезе во посакуваниот голгетерски ритам во Хрватска, а од тоа голема корист има составот на ...
| | веќе видена | слични

Денеска во 32. коло од најсилното хрватско фудбалско првенство нова победа за екипата на Рудеш… На домашен терен во еден драматичен натпревар со резултат 3:2 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БиХ: Прекрасен погодок на Велкоски во триумфот на Сараево (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: