Две лица уапсени во Битола заради присилување малолетници да продаваат предмети

4 копии

Вчера во 10 часот и 30 минути на улица „Широк сокак” во Битола полициски службеници ги лишиле од слобода И.Р.(37) од Велес и В.Д.(32) од Прилеп поради тоа што ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 11. јули 2019 (ИНПРЕС) – На 10-ти јули 2019 година, во СВР Охрид било пријавено дека во угостителски објект на улицата „Коста Абраш“ во Охрид бил ...
| | веќе видена | слични

Струга, 11. јули 2019 (ИНПРЕС) – На 10-ти јули 2019 година, полициски службеници ја пронашле малолетната девојка од струшко село за која на 9-ти овој месец, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Од седиштето на СДСМ денеска реагираа дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Хр4истијан Мицкоски, во петокот ја откажал лидерската средба и поради тоа истата не се ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица уапсени во Битола заради присилување малолетници да продаваат предмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: