Во Велес и велешко изминатата седмица регистрирани шест новозаболени од морбили


Во ЈЗУ Центар за јавно здравје регистрирани се шест новозаболени од мали сипаници од кои две се бебиња под шест месеци, останатите четворица се возрасни на 31 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
3 копии
4 копии

Штип стана ново жариште на морбили, откако за десетина дена бројот на заболени порасна на 27. Десетина се хоспитализирани на Инфективното одделение во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Ново заболените од морбили се конфекциски работници од иста фирма. Се работи за 10 нови случаи, а на инфективното одделение во штипската клиничка болница ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 437 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 175 | | | веќе видена

Франција будно ќе го следи спроведувањето на реформите во правосудниот систем во Македонија, им порачала француската министерка за Европа, Амели де Моншалан на ...
сите 591 | | | веќе видена

Собранието денеска во 13 часот треба да ја продолжи работата по 135. седница, на чиј дневен ред се Предлог-законот за јавно обвинителство и Предлог-законот за ...
сите 165 | | | веќе видена

На денешното рочиште за „Рекет“, обвинителката Вилма Русковска презентираше снимки од посебните истражни мерки (ПИМ) со кои биле следени Бојан Јовановски, ...
сите 337 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Велес и велешко изминатата седмица регистрирани шест новозаболени од морбили

Од:
До кого (е-маил):
Порака: