Започнува новата програма за младите „Млади лидери создаваат иднина“

2 копии

Со мала свеченост денеска во Општинската организација на Црвениот крст од Кичево, на јубилејните крводарители од оваа општина, им беа доделени благодарници и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ученици од средното електро-машинско училиште „Коле Нехтенин“ ќе готват, а волонтерите од Општинската организација на Црвениот крст Штип ќе ги разнесуваат ...
| | веќе видена | слични

Желбата за крводарување кај кавадарчани и росоманци е се поголема. Тоа го покажуваат и податоците од општинската организација на Црвен Крст. Во континуитет се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во ...
сите 360 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

По објавениот прислушуван разговор каде се слуша гласот на министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска која во 2013 година за време на локалните избори бара од ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започнува новата програма за младите „Млади лидери создаваат иднина“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: