Ако не сте сигурни дека топката ќе оди кон голот, не шутирајте од пола терен (Видео)


На еден натпревар од аматерската Есекс и Сафолк бордер лигата во Англија, се случи една смешна ситуација, која беше снимена од камерите на присутните. Фудбалер ...
| | веќе видена | слични

„Блазе на оној кому денот му почнува со Софија Вергара“. Не постои некој кој не се согласува дека оваа Колумбијка е преубава. Отсекогаш била убава. Нејзината ...
| | веќе видена | слични

Разликата во години воопшто не им пречи. Славниот фудбалер и младата студентка уживаат во љубовта. Легендарниот бразилски фудбалер 53-годишниот Ромарио е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дарко Јефремов, наше дете на привремена работа во САД, Во слободно време зад воланот на камионот, останатото го троши на правење будалаштини или обратно, ...
| | веќе видена | слични

 „Не ми требаат големи гради за да бидам женствена“ - жена му врати на мажот што ја исмеваше за малите гради. Сиа Купер е Инстаграм фитнес ѕвезда со повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Северина ги израдува своите бројни фанови со најнова фотографија од популарната турска дестинација Бодум, каде што е на одмор, покажувајќи ги своите атрибути. ...
| | веќе видена | слични

Рускиот модел Кинси Волански е уапсена поради обид за упад на терен за време на финалниот натпревар од Копа Америка меѓу Бразил и Перу. Волански стекнала ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За жените ноќна мора е помислата дека бикините може да им испаднат среде плажа, а уште поужасно е доколку тоа биде споделено на социјалните мрежи. Сепак, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 88 | | | веќе видена

Катица Јанева го отворила боледувањето на 16 јуни, а известување за истото пристигнало денеска во Специјалното јавно обвинителство, тврдат од таму.и велат дека ...
сите 238 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ја надмине опасноста да биде ставен ...
сите 61 | | | веќе видена

Вкусен сос со кој ќе го подобрите вкусот на многу јадења. 100 гр кафеав шеќер 1 лажица сол 1 лажица чили во прав 1 лажица лук во прав 1 лажичка каенски бибер ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако не сте сигурни дека топката ќе оди кон голот, не шутирајте од пола терен (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: