Reese Witherspoon се омажи!

Холивудската актерка Reese Witherspoon во Саботата навечер се омажи за Jim Toth агентот за таленти, во приватната церемонија која се одржа на ранчот на актерката во Јужна Карифорнија. Тие се верија во Декември минатата година но свадбата се одржи сега, на богатата свеченост присуствуваа и многу нејзини колеги како Scarlett Johansson, Sean Penn, Toby McGuire, Selma Hayek и Renee Zelwegger. Reese има 35 години, во 2007-та се разведе од Ryan Phillippe со кого беше во брак од 1999-тата, со кого има две деца. Епа нека им е со среќа на малденците...
| | веќе видена | слични

Холивуд има нов љубовен пар! Она за што се шушкаше веќе некое време потврдено е на венчавката на Reese Witherspoon: Scarlett Johansson (26) и Sean Penn (50) на приемот дошле заедно и така ја потврдиле својата врска. Згодната актерка и Оскаровецот прв пат се видени заедно на романтично патување во Мексико, а на свадбата на својата колешка прв пат се појавиле како пар, барем покрај својте пријатели и колеги... После венчавката Scarlett и Sean на патот за дома застанале и во еден бар јаделе сендвичи и пиеле џин - тоник. Очевидец на парот, вели дека Johansson имала црн фустан, а додека се качувале по скалите се држеле за раце. - Scarlett му седеше во скут на Sean и некои 15 минути се бакнуваа како да се сами на светот - открил изворот. Пријателите на актерката која во декември се разведе од Ryan Reynolds тврдат дека актерката е лудо вљубена во 24 години постариот екс сопруг на Madonna, Penn.
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Reese Witherspoon се омажи!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: