Јоргос Арванитис - лауреат на „Златна камера 300“ за животно дело на 40. „Браќа Манаки“

3 копии

Светски познатиот кинематографер Јоргос Арванитис е вториот добитник на наградата „Златна камера 300“ за животно дело, што ќе му ја додели Интернационалниот ...
| | веќе видена | слични

По Едвард Ед Лакнам, кој е добитник на Златната камера 300 за животен опус, на претстојното 40 јубилејно издание на Фестивалот „Браќа Манаки“, кое од 14 до 21 ...
| | веќе видена | слични

На денешната трета прес конференција посветена на јубилејното издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаkи“ директорката на ...
| | веќе видена | слични

Оваа година, Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ одбележува 40 годишен јубилеј. А привилегијата да биде лауреат на наградата за животно ...
| | веќе видена | слични

Светски познатиот кинематографер Јоргос Арвантис, соработник на големиот грчки режисер Тео Ангелополус, е добитник на наградата „Златна камера 300“ на ...
| | веќе видена | слични

Угледниот грчки кинематографер со француска адреса Јоргос Арванитис е вториот добитник на наградата за животно дело Златна камера 300 на годинашниот фестивал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 83 | | | веќе видена

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ после освојувањето на шампионската титула на Вимблдон се упати со семејството на заслужен одмор. Јавноста веќе неколку ...
сите 289 | | | веќе видена

Земјите од ЕУ да предложат по двајца кандидати за еврокомесар – жена и маж, побара новоизбраниот претседател на Европската комија, Урсула фон дер Лајен, ...
сите 198 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 128 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јоргос Арванитис - лауреат на „Златна камера 300“ за животно дело на 40. „Браќа Манаки“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: