Страшна сообраќајка утрово во Дебар Маало – има повредени, врие полиција и пожарни

4 копии

Утрово тешка сообраќајка се случи на крстосница на улиците „Аминта Трети“ и „Орце Николов“ во скопско Дебар Маало . Првичните информации говорат дека има ...
| | веќе видена | слични
6 копии
10 копии
12 копии

Денес во 11,00 ч. на магистралниот пат Прилеп-Градско во близина на Лукоил настаната е сообраќајана незгода помеѓу ТМВ марка „Даф“ и „ Фијат“неофицијално ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шеснаесетгодишно девојче вчера било тешко повредено во сообраќајка која се случила на автопатот Скопје- Тетово, кај мостот на реката Вардар. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Купишта искористени пелени во стан од вториот кат на зградата на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ 15 (во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром) ...
сите 77 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 116 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 137 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 77 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Страшна сообраќајка утрово во Дебар Маало – има повредени, врие полиција и пожарни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: