Охридската гимназија трето место на конкурсот за филозофски есеј


2 копии

Оваа година по деветти пат се одржа Филозофскиот Филмски Фестивал со веќе традиционалната средношколска видео лектира. Средношколската видео лектира го прикажа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 13. мај 2019 (ИНПРЕС) – Бурни аплаузи и преполна сала во Центарот за култура „Григор Прличев“, во знак на поддршка за охридската независна аматерска ...
| | веќе видена | слични

Што би се случило доколку се откријат сите тајни од т.н. „црни кутии“, нашите мобилни телефони? Сите смс пораки, сите телефонски, повици, сите фотографии и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 08. мај 2019 (ИНПРЕС) – Охридската независната аматерска актерска група „Актум“ се подготвува за премера на својата прва претстава „Оправдано иселени“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

По неколку дена од финалето, евровизиската „Proud“ веќе доби повеќе од милион прегледи на „Јутуб“, а веќе неколку дена е во „трендинг“ на „Јутуб“. Имено ...
сите 435 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 217 | | | веќе видена

Седница на која единствена точка на дневен ред е предлогот од претседателот на Собранието, Талат Џафери, за одземање на мандатот на Никола Груевски. Седницата ...
сите 75 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридската гимназија трето место на конкурсот за филозофски есеј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: