Скапароти: Со нетрпение очекувам да станете 30-та членка на НАТО


Првиот човек на американските сили во Европа, генералот Куртис Скапароти е прв висок воен претставник на НАТО којшто доаѓа во Македонија, по поканата за прием ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Поранешниот американски амбасадор во Македонија Филип Рикер изјави дека есенскиот референдум за името е можност сите Македонци да излезат и да кажат дека се за ...
| | веќе видена | слични

Рикер: Со Договорот за прв пат се има признание на идентитет и на македонскиот јазик Поранешниот американски амбасадор во Македонија Филип Рикер изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Највисокиот генералот на САД во Европа, Куртис Скапароти, оствари средби со премиерот Зоран Заев, со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, но не и со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во Македонија вчера престојуваше командантот на Командата на американските сили во Европа и Врховната команда на НАТО за Европа, генерал Куртис Скапароти, ...
| | веќе видена | слични

Како членка на НАТО, Македонија е подготвена да ги сподели сите обврски и одговорности за одржување на регионалната и меѓународната стабилност, рече ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Членството во НАТО овозможува перспективна иднина за Македонија - тоа ќе има огромни позитивни ефекти за безбедноста и просперитетот и на поширокиот регион, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 290 | | | веќе видена

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 209 | | | веќе видена

Имотот во Чешка на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ја зголемува околноста тој да се даде во бегство, продавајќи го огромниот имот од ...
сите 161 | | | веќе видена

Владата размислува и ќе донесе одлука да испрати барање за повлекување на одлуката за азил на Никола Груевски, од причини што доколку одлуката е заснована врз ...
сите 332 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скапароти: Со нетрпение очекувам да станете 30-та членка на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: