НАТО членството носи подобар живот и безбедност за граѓаните


Македонските граѓани на референдумот ќе избираат меѓу иднина и изолација, рече денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска на заедничката ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Поранешниот американски амбасадор во Македонија Филип Рикер изјави дека есенскиот референдум за името е можност сите Македонци да излезат и да кажат дека се за ...
| | веќе видена | слични

Рикер: Со Договорот за прв пат се има признание на идентитет и на македонскиот јазик Поранешниот американски амбасадор во Македонија Филип Рикер изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Највисокиот генералот на САД во Европа, Куртис Скапароти, оствари средби со премиерот Зоран Заев, со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, но не и со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во Македонија вчера престојуваше командантот на Командата на американските сили во Европа и Врховната команда на НАТО за Европа, генерал Куртис Скапароти, ...
| | веќе видена | слични

Како членка на НАТО, Македонија е подготвена да ги сподели сите обврски и одговорности за одржување на регионалната и меѓународната стабилност, рече ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Членството во НАТО овозможува перспективна иднина за Македонија - тоа ќе има огромни позитивни ефекти за безбедноста и просперитетот и на поширокиот регион, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја посети Македонска Каменица, при што одржа средба со членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Во својот говор пред ...
сите 379 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТО членството носи подобар живот и безбедност за граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: