АМИРА трио вечерва на „Охридско лето“

2 копии

Во црквата „Света Софија“ вечер во рамки на фестивалот Охридско лето ќе настапат баритонот Горан Начевски, пијанистката Јасна Аврамовска, обоистот Васил ...
| | веќе видена | слични

Концертот е во рамките на музичкиот дел од програмата на фестивалот а посветен е на јубилејот од раѓањето на македонските уметници Ристо Аврамовски, Драгослав ...
| | веќе видена | слични

 Црква Св.Софија 19.08.2018 21:00 ч. На претпоследната вечер на Охридско Лето, во црквата Св. Софија, скопскиот дувачки квинтет под ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

 Црква Св.Софија 18.08.2018 21:00 ч Во рамките на програмата на Охридско Лето, оваа вечер во црквата Св. Софија ќе настапи кинескиот оркестар на бамбусова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стоечки овации, восхит и уште една одлична вечер за љубителите на добрата музика, донесоа уметниците од словенечкиот состав „Балкан Нуево“ предводени од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АМИРА трио вечерва на „Охридско лето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: