Шефот за безбедност на Facebook даде отказ

Американскиот весник “Волстрит џурнал” објави статија во која се изнесени тврдења како Facebook барал информации за финансиски трансакции и состојба на сметка ...
| | веќе видена | слични

Американските медиуми објавија дека компанијата Фејсбук од поголемите американски банки побарала информации за финансиските трансакции на корисниците на оваа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фејсбук синоќа го доживеа својот најлош ден, кога вредноста на акциите на компанијата паднаа за 19 %, пренесува CNN. Вредноста на акциите на Фејсбук паднале ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Продолжува „војната“ со соопштенија помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Сега со реакција се јави најголемата опозициска партија. „СДСМ треба јасно да каже дали имало ...
сите 153 | | | веќе видена

Заменик претседателот во Владата на РМ и министер за одбрана Оливер Спасовски и министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска на трибина во Прилеп, ...
сите 36 | | | веќе видена

Дали луѓето кои ја нападнаа телевизиската екипа во Маврово и го спречија новинарот да го снима имотот на Петре Шилегов се членови на СДСМ и блиски луѓе на ...
сите 30 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 53 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Имате потреба од духовна забава и од вас зависи дали ќе ја организрате. Посета на кино, театар, концерт… ќе ве наполни со позитивна ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шефот за безбедност на Facebook даде отказ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: