Александра Јовановска – цел живот спортот е дел од мене

Александра Јовановска е наша бодибилдерка која за кратко време успеа да направи значајни резултати во овој спорт. Таа со својот тим Лајфстајл Фитнес настапува и освојува медали ширум Европа. За нас е вистински пример и мотивација за тоа како треба да се живее животот и што значи човек да биде посветен на својата пасија и животна определба. Како девојка што секојдневно инспирира, на кафе муабет со неа ни раскажа што значи за неа бодибилдингот и како таа се гледа во овој, на прв поглед, само машки спорт. Сарма: За почеток, кажи ни неколку основни работи за тебе. Александра: Се викам Александра и сум фитнес тренер, студент на факултетот за физичка култура, зависник од адреналин. Човек кој се обидува секојдневно да ги турка границите на можностите на своето тело, трудејќи се да ја задржам автентичноста и да размислувам надвор од кутијата. Сарма: Ова интервју го правиме заради твоите спортски достигнувања па кажи ни што точно спортуваш. Александра: Мојот спорт е бодибилдинг, теретана е работилница во која со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Губењето на килограмите знае да биде долготраен и напорен процес за кои сите велат дека со намалување на тежината ќе ни се подобри здравјето и дека ќе имаме многу повеќе енергија, а и дека ќе изгледаме многу подобро. Но, што потоа? Губењето на килограмите знае да биде долготраен и напорен процес за кои сите велат дека со намалување на тежината ќе ни се подобри здравјето и дека ќе имаме многу повеќе енергија, а и дека ќе изгледаме многу подобро. Но, што потоа? Малку кој зборува за моментите по слабеењето, посебно кога станува збор за она екстремното кое покрај радоста носи и неизмерна несреќа. Колку и да добивате пофалби и комплименти, сè уште останува несигурноста посебно кога ќе застанете пред огледало. Губењето на тежината не значи дека ќе бидете посреќни. Мислите дека сите ваши проблеми магично ќе се решат, но за жал секогаш не е таков случајот, туку всушност тоа ретко се случува. Можете да ја контролирате вашата рутина по брзото губење на тежината со мали порции на здрава храна и вежбање, но треба да ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Александра Јовановска – цел живот спортот е дел од мене

Од:
До кого (е-маил):
Порака: