ВЕ МАЧИ БОЛЕН ПМС? Со овие совети олеснете си ги симптомите


Менструалните болки, како и симптомите кои жените ги чувствуваат неколку дена пред почетокот на циклусот, може да бидат ужасни. Се појавуваат речиси кај секоја ...
| | веќе видена | слични

Доколку сте станале мрзеливи во последно време и немате волја да посетувате теретана, овие вежби се идеални за вас, особено ако работното место ви е седење по ...
| | веќе видена | слични

Популарниот јутубер и тренер Крис Хериа открива едноставни вежби за кои вели дека може да им се заблагодари за својот фантастичен изглед. За овие вежби не ви ...
| | веќе видена | слични

Пливањето е спорт од кој има бројни придобивки ако се практикува уште од најмала возраст. Ги јакне мускулите, добро е за кардиоваскуларниот систем, а и ги ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе започне летниот одмор, на сите нас омилена активност ни е лежењето на плажа, веднаш покрај водата. Слушалките во уши, книгата во раце и денот е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„СДСМ, како предводник на коалицијата „Можеме“, со освоени најмногу пратенички места во Собранието го доби мандатот за состав на нова демократска, политичка, ...
сите 813 | | | веќе видена

За купување на Еуростандард банка бил заинтересиран сериозен инвеститор, дознава Фактор од банкарски кругови. Која е банката или фирмата што сакала да ја купи ...
сите 239 | | | веќе видена

Како и кога ќе почне учебната година? Родителите, учениците и наставниците сѐ уште чекаат да се изјаснат Министерството за образование и здравствените ...
сите 545 | | | веќе видена

Андреа Пирло на изненадување на многумина е избран за нов тренер на Јувентус откако Маурицио Сари доби отказ. ЗА Пирло ова е прв тренерски ангажман и Јувентус ...
сите 222 | | | веќе видена

Денеска ќе се одржи Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија во Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга, а главниот ќе се одвива во ...
сите 175 | | | веќе видена

Во неделата на паркинг во скопската населба Ново Лисиче изби пожар во кој беше запалено едно возило, информираат од МВР. Во врска настанот од 09.08.2020, кога ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЕ МАЧИ БОЛЕН ПМС? Со овие совети олеснете си ги симптомите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: