Македонија од вчера е „де факто“ членка на НАТО Алијансата


5 копии
6 копии
2 копии

По Албанија, Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО се очекува да го ратификува и бугарскиот Парламент. Министерката за одбрана, Радмила ...
| | веќе видена | слични

Екипата на 1ТВ која деновиве во Брисел ги следи првите чекори на Република Северна Македонија во НАТО, имаше можност да сними ексклузивно интервју со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На тркалезната маса на НАТО додадено е 30-то столче. Пред него стои новото име “Република Северна Македонија“. Прва која седна на столчето како поканета на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии
повеќе

Останато

Македонија има нови херои, македонските одбојкари одиграа фантастичен меч и ја победија силната селекција на Словенија, втор триумф по ред, но се уште не сме ...
сите 334 | | | веќе видена

Единствената работа која што морате да ја промените е вашиот стави и да им дадете можност на новите луѓе кои што влегуваат во вашиот живот и да ги искористите ...
сите 183 | | | веќе видена

Во „бомбите“ за случајот „Монструм“ кои денеска се слушаа во судница, се откри дека бившиот министер за правда од редовите на ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да го ...
сите 129 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска патува во Ријад каде со саудиските власти ќе разговара за нападот врз нафтените постројки на Саудиска ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија од вчера е „де факто“ членка на НАТО Алијансата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: