Даут Харадинај: Апсењата наложени од Специјалниот суд повторно ќе ја активираат ОВК

2 копии

Првото апсење наложено од Специјалниот суд повторно ќе ја активира некогашната Ослободителна војска на Косово (ОВК), тврди братот на косовскиот премиер и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Официјален Вашингтон ги предупреди косовските власти дека ќе биде инициран планот Б за формирање специјален суд под закрила на Обединетите нации ако косовското ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска изјави дека не знае што ќе биде со иницијативата во Собранието на Косово за укинување на законот за Специјалниот суд ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката за воени злосторства Снежана Станојковиќ за белградскиот весник „Политика“ изјави дека предметот за трговија со човечки органи познат како „Жолта ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави дека 2018 година за Косово ќе се карактеризира по либерачизацијата на визниот режим и трансформацијата на Силите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

По американската амбасада во Приштина, и Стејт департментот се огласи во врска со обидите на косовските власти да го укинат новоформираниот специјален суд за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

САД ја повикаа косовската влада јавно да се огради од заканите за насилство поврзани со почетокот на работата на Специјалниот суд за злосторства на ОВК. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 205 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даут Харадинај: Апсењата наложени од Специјалниот суд повторно ќе ја активираат ОВК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: