Ако ги бричите нозете – совети

Кумановската и струмичката полиција поднесоа две кривични пријави за насилство и за нанесување тешка повреда. Дваесет и петгодишниот Б.Ј. и татко му со дрвен предмет го претепале сограѓанинот И.С. по телото, додека Д.Д. од село Баница пак додека со шест познаници бесправно сечеле дрва, со дрвен стап претепал еден од пријателите, нанесувајќи му тешка повреда.
| | веќе видена | слични

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Д.Д.(27) од с.Баница за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. На 02.03.2013 година, околу 08,00 часот, во с.Варварица-струмичко, на имотот сопственост на П.С., бил затекнат пријавениот како со уште шест лица врши бесправна сеча на дрва, по што започнала вербална расправија, во која пријавениот со дрвен стап го удрил П.С. во пределот на главата, нанесувајќи му тешка телесна повреда.
| | веќе видена | слични

Дрвокрадец нападнал и тешко повредил жител на струмичкото село Варварица откако бил фатен од истиот како му сече дрва од имотот.Настанот се случил на втори март минатиот месец кога Д.Д.(27) заедно со уште шестмина други лица вршел бесправна сеча на дрва на имотот на П.С. Сопственикот на имотот започнал вербална расправија со дрвокрадците при што во еден момент Д.Д. зел дрвен стап и го удрил П.С. во главата. Од ударот сопственикот се здобил со тешка телесна повреда и бил пренесен во болница.На Д.Д. полицијата му поднесе кривична пријава за нанесување на тешка телесна повреда.
| | веќе видена | слични

Удирајќи ја со дрвен стап својата вонбрачна жена Б.З. (24), триесет и двегодишниот С.Г. од кумановското село Клечовце ѝ нанел тешки телесни повреди Настанот започнал со жестока вербална расправија, која завршила со удари по рацете и нозете на Б.З. Полицијата во Куманово поднесе кривична пријава против С.Г. за нанесување тешка телесна повреда при семејно насилство и му одреди мерка притвор од 30 дена.
| | веќе видена | слични
5 копии

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 32-годишниот С.Г. од кумановското село Клечовце за сторено кривично дело “тешка телесна повреда“ при семејно насилство. На 24 март во семејната куќа на С.Г. настанала врбална расправија меѓу пријавениот и 24-годишната Б.З. со која живеел во вонбрачна заедница. За време на расправијата С.Г. ја удрил со дрвен предмет Б.З. по раката и по нозете, нанесувајќи и тешки телесни повреди. Истражен судија на пријавениот му одреди мерка притвор во траење од 30 дена.
| | веќе видена | слични
4 копии

Кумановчанец си заработи кривична пријава поради семејно насилство Се работи за 32-годишниот С.Г. од селотот Клечовце, кумановско кој во својата семејна куќа започнал вербална расправија со 24-годишната Б.З. со која живеел во вонбрачна заедница. Расправијата завршила крваво откако во еден момент кумановчанецот земал дрвен предмет и започнал да ја удира Б.З. во пределот на рацете и нозете со што и нанел тешки телесни повреди. Истражен судија на пријавениот му одреди мерка притвор во траење од 30 дена.
| | веќе видена | слични

Триесет и двегодишниот С.Г. од село Клечовце, Кумановско е обвинет за нанесување тешка телесна повреда бидејќи ја повредил невенчаната сопруга со дрвен предмет по телото. На 24 март годинава во нивната семејна куќа настанала вербална расправија помеѓу пријавениот и Б.З.(24) со која живеел во вонбрачна заедница, при што тој во еден момент со дрвен предмет ја удрил Б.З. по рака и по нозете, нанесувајќи и тешки телесни повреди. Истражен судија на пријавениот му одреди мерка притвор во траење од 30 дена.
| | веќе видена | слични

Триесет и двегодишен кумановец брутално ја претепал невенчаната сопруга поради што завршил во притвор. СВР Куманово поднесе кривична пријава за С.Г.(32) од село Клечовце, Кумановско за кривично дело тешка телесна повреда при семејно насилство. На 24 минатиот месец во село Клечовце во семејната куќа настанала вербална расправија помеѓу пријавениот и Б.З.(24) со која живеел во вонбрачна заедница, при што во еден момент со дрвен предмет ја удрил Б.З. по рака и по нозете, нанесувајќи ѝ тешки телесни повреди. Истражен судија на пријавениот му одреди притвор во траење од 30 дена.
| | веќе видена | слични

Кумановец доби кривична пријава за нанесување тешка телесна повреда при семејно насилство.Станува збор за С.Г.(32) од селото Клечовце кој на 24 – ти минатиот месец во семејната куќа во селото, по претходна расправија, ја нападнал и повредил Б.З.(24) со која живеел во вонбрачна заедница. Тој со дрвен предмет ја удирал по рацете и по нозете и и нанел тешки повреди. По настанот тој бил приведен и испратен на триесетдневен притвор.
| | веќе видена | слични

Останато

Нов студен и влажен бран ќе има во петок кога ќе има пообилни врнежи, особено во јужните делови. Заради заладувањето врнежи од снег ќе има и во некои пониски ...
сите 199 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша горда е на својот сопруг Душко Тошиќ, односно на договорот кој ќе го потпише со кинескиот клуб Гуаџоу, за кој игра и сега, иако тоа подразбира ...
сите 160 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 228 | | | веќе видена

Грчката опозиција ја разгледува можноста да го одложи гласањето на преспанскиот договор, пишува грчкиот весник „Катимерини“. Гласањето, како што пишува ...
сите 66 | | | веќе видена

Со задоцнување од 15 минути почна вториот и последен ден од расправата на пленарната седница во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, што ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако ги бричите нозете – совети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: