Дебитантот Ростов Дон противник на ЖРК Вардар во полуфиналето на Ф4

2 копии
4 копии

Подгорица (Црна Гора) е домаќин на последниот турнир од ВРХЛ Регионалната женска ракометна лига… Македонскиот шампион Вардар кој веќе ја освои титулата оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вардар веќе ја одбрани титулата во регионалната женска ракометна ВРХЛ лига, а во вторник и среда во Подгорица се игра последниот турнир. Таму македонските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебитантот Ростов Дон противник на ЖРК Вардар во полуфиналето на Ф4

Од:
До кого (е-маил):
Порака: