Вардар во трка по потписот на двометрашот од ПСЖ!

Вардар ја освои европската титула, втора во својата клупска историја, веќе се шпекулираат нови засилувања за наредната сезона , а познато е официјално кои ќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европскиот шампион Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите кои следната сезона нема да го носат „црвено-црниот“ дрес, како и со тренерот ...
| | веќе видена | слични

-Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо. Заедно се радувавме на одлични ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од таборот на европскиот шампион, Вардар преку својата официјална фејсбук страна се простија со играчите и тренерот кои ќе си заминат од клубот. Вардаровиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вардар преку социјалните мрежи им се заблагодари на ракометарите кои заминуваат и на Роберто Парондо. Шест ракометари и тренерот Роберто Парондо си заминуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Помошник тренер на хрватската ракометна репрезентација Хрвоје Хорват, најавувајќи го полуфиналниот натпревар на Европското првенство против Норвешка, кој е ...
сите 262 | | | веќе видена

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 333 | | | веќе видена

Законот за забрана за увоз на отпад наиде на собраниска блокада. Откако го помина комисискиот филтер, предлог-законот се прескокнува од дневнот ред на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар во трка по потписот на двометрашот од ПСЖ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: