ПМФЛ, Шкендија води со 18 бода


2 копии

Се одиграа петте средби од 27. коло во Првата македонска фудбалска лига (1МФЛ)… Шкендија е се поблиску до шампионската титула (поточно недостигаат уште седум ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со ефектни голови Шкендија ја наполни мрежата на Пелистер и испрати јасна порака до битолчани да ја подготват куп круната за примопредавање. Денеска во Битола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во дуелот на финалистите од купот, Шкендија со убедливи 6-0 го прегази Пелистер и тоа на негов терен, Вардар со погодок во судиското продолжение се спаси од ...
| | веќе видена | слични

Силекс и Академија Пандев ремизираа без голови во премиерниот меч од 27. коло и ги продолжија сериите без победа, но и ги задржаа шансите да играат во Европа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПМФЛ, Шкендија води со 18 бода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: