Вардар ги освои бодовите и против Пелистер

3 копии

Ракометарите на Вардар го совладаа Еурофарм Работник со 35-30 во второто полуфинале на завршниот турнир во Купот на Македонија. Бранителот на овој трофеј ...
| | веќе видена | слични

Вардар е противникот на Металург во финалето на ракометниот Куп на Македонија, откако во второто полуфинале „црвено-црните“ беа подобри од битолскиот Еурофарм ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите на Металург ја добија битката со Бутел Скопје со 34-31 и обезбедија пласман во големото финале во Купот на Македонија. Составот од Автокоманда за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 349 | | | веќе видена

Присуството на САД на Блискиот Исток е најслабо во историјата, изјави заменик-командантот на иранската елитна Револуционерна гарда, контра-адмирал Али ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 148 | | | веќе видена

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар ги освои бодовите и против Пелистер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: