Вардар ја „лови“ и првата светска титула

2 копии

Саудиска Арабија пресретна беспилотно летало, кое јеменските бунтовници го насочија кон саудискиот град Аба во јужниот дел од земјата. Леталото било соборено, ...
| | веќе видена | слични

Милициите на побунетото јеменско племе Хути извеле нови напади со беспилотни летала врз аеродромите во Џизан и Аба, на југот од Саудиска Арабија, соопшти во ...
| | веќе видена | слични

Воздушната одбрана на Саудиска Арабија прессретнала во петокот ноќта пет беспилотни летала на јеменските бунтовници во вториот напад врз аеродромот Аби, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турција ги осуди ракетниот напад врз аеродромот Абха во југозападниот дел на Саудиска Арабија и терористичкиот напад во Буркина Фасо. Во објавеното писмено ...
| | веќе видена | слични

Седум од осумте учесници на Супер Глоуб турнирот, кој годинава се одржува во Дамам во Саудиска Арабија се веќе познати, а останува само да се види кој ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 239 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар ја „лови“ и првата светска титула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: