Англиска клупска фудбалска доминација

Од УЕФА објавија дека ќе има промени во финалињата од Лигата на шампионите и Лигата на Европа. Место досегашните сум на клупата ќе бидат дури 12 играчи во ...
| | веќе видена | слични

Во финалето на ЛШ на 1 јуни ќе играат премиерлигашите, Ливерпул и Тотенхем, кои се од земја-рекордер според бројот на тимови што играле во финалето, осум (пет ...
| | веќе видена | слични

Две англиски финалиња на двата најважни европски клупски турнири – Лигата на шампионите и Лигата на Европа. Ова се случува за прв пат во европскиот фудбал и ...
| | веќе видена | слични

Со завршувањето на пенал рулетот на „Стемфорд Бриџ“, стана јасно дека оваа година ќе гледаме англиски финалиња во двете најеминентни натпреварувања во Европа, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 100 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“. Министерот ...
сите 159 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Англиска клупска фудбалска доминација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: