Одбележан патрониот празник на ОУ „Раде Кратовче“


Можни се влијанија врз судиите, но ако се држат до правото и етиката тие притисоци не успеваат, вели првиот човек на Врховниот суд, Јово Ввангеловски. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонското судство е поефикасно од порано, но треба да се посветиме на квалитетот. Судските одлуки треба да се добро образложени и да се праведни, зашто ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонското судство е поефикасно од порано, но треба да се посветиме на квалитетот на судството, без оглед на статистичките податоци, и тоа да ни биде ...
| | веќе видена | слични

Специјалната обвинителка, Катица Јанева не дојде на свечената академија која денес, по повод утрешниот Ден на правосудството беше одржана во Врховниот суд на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независноста на судството е гарантирана со Уставот, судиите треба да се самостојни во работењето и во носењето на одлуки, порача денес во своето поздравно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Основниот суд Скопје два во 2017 година бил зголемен бројот на новопримени предмети, но исто така и решени се поголем број предмети. Во денешното соопштение ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов соопшти дека се злоупотребува Претседателот на Република Македонија и ги негира изнесените наводи во службената белешка ...
сите 310 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 309 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 170 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 250 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 77 | | | веќе видена

Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
сите 470 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбележан патрониот празник на ОУ „Раде Кратовче“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: