Кина: САД да не си играат со оган со Тајван

5 копии

Американсиот Стејт департмент во годинешниот извештај за Климата на правење бизнис во светот, продолжи да ги повторува строгите забелешки за Албанија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина вложи протест до САД во врска со одобрувањето на продажбата на оружје на Тајван, што Кина го гледа како своја бунтовничка провинција, изјави портпаролот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Американскиот Стејт департмент одобри евентуална продажба на Тајван на тенкови „М1А2Т Абрамс“, на ракети „Стингер“ и на дополнителна опрема, во вкупна вредност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вашингтон даде зелено светло за снабдување на Тајван со американска воена техника вредна 2,2 милијарди долари, вклучувајќи тенкови и ракетите земја- воздух, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Од седиштето на СДСМ денеска реагираа дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Хр4истијан Мицкоски, во петокот ја откажал лидерската средба и поради тоа истата не се ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина: САД да не си играат со оган со Тајван

Од:
До кого (е-маил):
Порака: