Ван Дер Варт: Ќе одиграме посебна сезона

Холандскиот играч од средниот ред на Тотенхем Рафаел Ван дер Варт вели дека според него Тотенхем може да ја освојат титулата во Англија оваа сезона. Плејмејкерот, кој ги даде двата погодоци при успехот над Астон Вила, рече: „Се разбира дека можеме да ја освоиме титулата. Имаме одличен тим, што значи дека секој треба да се бори за својата позиција, а тоа помага. Јас мислам дека ќе одиграме посебна сезона." Поранешната ѕвезда на Хамбургер и Реал Мадрид додаде: „Ние дефинитивно сакаме да сме во Топ 4 и да играме секоја година во Лигата на Шампионите. Патот сепак е долг. Убаво е да си тука и да играш за Тотенхем.“ „На секој му се допаѓа начинот на играме. Личеме на некој начин на холандски тим, а мене нема како да не ми се допаѓа тоа. Во Холандија секој сака да го гледа Тотенхем, го знам тоа."
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 117 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ван Дер Варт: Ќе одиграме посебна сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: